دانستنی ها


دانستنی ها 10 اسفند 1395

ساخت بزرگترین پیتزای گِرد جهان در ایتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

"دوویلیو ناردی" طراح و سرپرست گروه پنج نفره تهیه بزرگ‌ ترین پیتزای جهان، گفت: تیم پنج نفره ما برای تهیه بزرگ‌ترین پیتزای جهان که نام "اوتّاویا" را به آن دادیم سی و شش ساعت وقت صرف کرده است.

وی گفت: البته بیست نفر دیگر نیز تیم پنج نفره ما را ازطریق حمل مصالح مورد نیاز برای تهیه پیتزا همراهی کردند.

ناردی در ادامه گفت: آخرین رکورد تهیه بزرگ‌ترین پیتزا مربوط به سال 1990 می‌باشد که در شهر نوروود آفریقای جنوبی ساخته شد و 40 / 37 متر قطر داشت.

وی تصریح کرد: پیتزای ساخته‌شده از سوی گروه ما علاوه بر شکستن رکور از نقطه نظر قطر، دارای ویژگی خاص دیگر می‌باشد و آن هم این‌که برای درست‌کردن آن از آرد بدون گلوتن برای افرادی که مبتلا به عدم تحمل گلوتن هستند، استفاده شده است.

ناردی اضافه کرد: برای درست کردن این پیتزا از نه هزار کیلوگرم آرد بدون گلوتن، چهارهزارو پانصد کیلوگرم آب، یکصدوسی و پنج کلیوگرم خمیرمایه، چهارهزار کیلوگرم گوجه فرنگی، چهار هزار کیلوگرم موتزارلا (پنیر پیتزا)، یکصد ونود کیلوگرم روغن، ششصد وهفتاد و پنج کیلوگرم مارگارین، دویست و پنجاه کیلوگرم نمک، یکص وبیست و پنج کیلوگرم پنیر پارمیجانو و 25 کیلوگرم سرکه بالسامیکوی مودنا استفاده شده است.

 وی افزود: وزن این پیتزا افزون بر بیست و سه هزار و دویست و پنجاه کیلوگرم بوده و از پنج هزار و دویست و سی و چهار قطعه تشکیل شده است که به‌هم چسبانده شده‌اند و سپس توسط همگی باهم در محل نصب، توسط دستگاه‌های ویژه یعنی نیزه‌های گرمایش‌زا که حرارتی معادل 300 تا 500 درجه سانتی‌گراد تولید می‌کنند و مخصوصاً برای این منظور طراحی شده‌اند، پخته شده است.

خواندن 1097 دفعه
آخرین ویرایش در 10 اسفند 1395

درباره ما

دستور پخت نوآشپز!

این سایت برای آشنایی شما دوستان با تهیه و پخت انواع غذاهای ایرانی و خارجی می باشد.

ما سعی داریم شما را با طعم های جدید و متنوع آشنا کنیم تا با صرف هزینه کمتر مهمان منزل خودتان باشید

logo-samandehi

گالری تصاویر